Výstava obrazů

10.11.2021 08:12

Od 11.11.2021 do konce roku proběhne v knihovně výstava místní autorky Jany Tkáčové.

VIZITKA:

Něco o autorce

Jmenuji se Jana Tkáčová.Vystudovala jsem SPgŠ v Novém Jičíně. Již tenkrát na studijích mě nejvíce bavila výtvarná výchova pod vedením pana profesora Janovského a jeho manželky, která vyučovala, rovněž mou oblíbenou, hudební výchovu. Od mala jsem si přála se naplno věnovat umění, ať už malbě, či hudbě. Ale osud si to tenkrát přál jinak.

Vracím se opět a čím dál intenzivněji k mým zálibám, z nichž ta největší je malování. Inspirací k tvorbě je mi vše hezké a příjemné oku. Fascinují mě různé odstíny moře, neskutečně barevná paleta přírody a její zajímavé scenérie, zvířata, lidé. Líbí se mi ty výjevy a jsou natolik osobité a krásné, že mám potřebu je ztvárnit takové jaké doopravdy jsou, detilně a realisticky. Samozřejmě si tam taky ještě ráda přidám nějaký osobitý detail, tak jak to opravdu cítím. Občas mám i potřebu pohrát si s barvou a fantazií, což je vidět na mých abstraktních barevných kompozicích.

Ráda bych Vám všem návštěvníkům knihovny popřála příjemný předvánoční čas a hezkou podívanou.

Jana Tkáčová