Noc literatury ve Frýdku-Místku

10.05.2016 10:41
Projekt Noc literatury vychází z předpokladu, že literatura je jedinečným tvůrčím médiem zachycujícím zásadní dialog mezi hlasy jednotlivců a hodnotami společnosti, ve které žijí, je nástrojem vzájemného porozumění a kulturní výměny a napomáhá odstraňovat komunikační bariéry.
V sobotu 14.05. od 18:00 proběhne ve Svatojánské věži ve Frýdku Noc literatury.

18.00, Galerie Věž

Literárně - hudební večer s poezií Adama Zagajewského

Verše polského básníka, esejisty, překladatele a kritika Adama Zagajewského bude číst jejich překladatel Michael Alexa (polonista a doktorand FF MU), doprovodí jej hudební uskupení pro nepřítomného frontmana Krrraaakkk ve složení Jennifer Helia DeFelice (kontrabas), Jiří Jindřich Macháček (housle) a Pavel „Johan“ Johančík (elektrická kytara, zvuky).

19.30 – 22.00, sraz před Svatojánskou věží

Literární procházka Frýdkem – Místkem

Vydejte se s námi na společnou literární procházku naším městem a zažijte čtení knih v podání frýdecko-místeckých osobností s literaturou spjatých v netradičních a v některých případech i obvykle nepřístupných místech. Například ředitelství textilní továrny Slezan… Sraz účastníků je v 19.30 před věží kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku.

Info a dotazy: filip.simecek@kulturafm.cz, 7760516939