Mezi stranami - Den dětí

04.06.2019 08:53

Polsko - české nadšení na Den dětí

30 dětí, převážně těch, které pravidelně navštěvují naši knihovnu, odjelo s paní knihovnicí do Polska, aby se zúčastnilo každoroční oslavy aktivních dětí s krásným názvem "Zapalency", čili Nadšenci. Pozvání přislo od naší partnerské knihovny v Czechowicích-Dziedzicích, v rámci společných setkávání díky mikropojektu "Mezi stranami". Akci pořádá každoročně město ve spolupráci s místními organizacemi a dobrovolníky. Po příjezdu do Czechowicz naše děti poprvé navštívily knihovnu, kde na ně už čekali jejich noví polští kamarádi a malé občerstvení. Z počátku byla trošku problém jazyková bariéra, jelikož naše děti už nemají takový kontakt a zkušenosti s polštinou, ale opět se ukázalo, že děti svou bezprostředností a fantazií boří hranice a bariéry. Po prohlídce knihovny už byl nejvyšší čas vydat se do parku, kde bylo připraveno spousta her a soutěží. Děti musely například prokázat svou šikovnost a zručnost v chůzi po provaze, přenášet bosými nohami předměty, poznávat dopravní značky. Hlavně kluky bavilo obléknout si  policejní vestu a přilbu a zkusit útok na policistu se štítem, holky vítězily ve vědomostech z první pomoci. Všichni sei vyzkoušeli lezeckou stěnu, moderní tanec a vyrobili si pirátské pásky přes oko. Za každý splněný úkol děti dostaly razítka do hrací kartičky a na konci pak zaslouženou odměnu. Tady jsou postřehy některých z nich: "Moc se mi to líbilo, den jsem si užil, i když jsem zpočátku moc nerozuměl". "Líbila se mi moc knihovna, kterou mají skoro v kostele. Je taková tajemná, trošku strašidelná, jako z Harryho Pottera." Byl to opravdu vydařený den.


počítadlo.abz.cz