Knihovna a čísla

15.04.2013 08:34

Knihovna v akci a čísla….za rok 2012

I když na hodnocení minulého roku je již doba pokročilá,chci připomenout něco málo z uplynulých aktivit. Minulý rok byla knihovna opravdu akční. Mohly to zjistit hlavně děti,které k nám chodí na různé besedy, pořádané knihovnou. Hodně se četlo, soutěžilo a hlavně povídalo o knihách. Celkem bylo připraveno 130 akcí pro děti a mládež . Tyto vzdělávací a kulturní aktivity jsou velmi přínosné pro děti, které k nám chodí často a rády. Těší nás, že se přihlašují  do knihovny další noví čtenáři.

V minulém roce získala knihovna celkem 1 147 zaregistrovaných čtenářů,z toho 338 dětí. Skutečný počet čtenářů je  však daleko vyšší, neboť na jeden čtenářský průkaz si půjčuje více dětí z rodiny.

V knihovně však stále zůstává prioritou půjčování a práce s knihami. Statistiku můžete shlédnout na našem webu, teď jen pár nejzajímavějších postřehů:

Do knihovny v roce 2012 přibylo 1 994 nových knih, které jsme nakoupili z dotace Města Frýdlant n.O., z krajské dotace, něco málo jsme získali darem a převodem z jiné knihovny. Celkově bylo vypůjčeno 67.571 knih a časopisů, návštěvníků bylo v knihovně 17.140. Vliv na tak velké výpůjčky má, mimo jiné, bohatě doplňovaný knižní fond.

A co nás čeká v nejbližší době ?

Březen-měsíc čtenářů ( dříve měsíc knihy a internetu), přinese snad dostatek akcí, které se budou dotýkat všech,kteří mají s knihovnou,knihami nebo internetem co do činění. Nebo jen prostě přijdou ze zvědavosti. A co konkrétně je připraveno ?

- od 25.února  rozšíření půjčovní doby

- vyhlášení nejlepšího čtenáře z řad dětí a mládeže

- výstavka oblíbených knih našich dětských čtenářů

- výstavka knih k 90.výročí narození Heleny Zmatlíkové

- přehled nejčtenějších knih z roku 2012

- besedy pro děti z mateřských škol – Janáčkova, Smetanova, Happy Day

- knihovnicko-informační lekce a besedy pro žáky základních škol – T.G.Masaryka a

Komenského  (případně i z okolních obcí dle zájmu)

Besedy , čtení a soutěže se připravují a konají po celý rok.

A na závěr-k výše zmíněné rozšířené půjčovní době:

Od 25.února 2013 je půjčovní doba následující :

Pondělí  11-17h., úterý 9-17 h.  čtvrtek  13-17h., pátek  9-17 h.

Středa-pro veřejnost zavřeno-konání kulturně výchovné činnosti pro MŠ, ZŠ a Gymnázium.

V případě Vašeho zájmu se budeme těšit na setkání s Vámi v knihovně