Dětské knížky pro ukrajinské děti online

11.03.2022 09:40

Řada nakladatelů a tvůrců obsahu pro děti během války podporuje ukrajinské rodiče. Byly zpřístupněny desítky dětských e-knih a audioknih, ale také kreslené filmy a rozhlasové pořady pro malé děti předškolního a školního věku. Přinášíme přehled zdrojů.

 

E-knihy

Více než 30 knih současných ukrajinských autorů dětských knih zdarma zpřístupnilo https://drive.google.com/drive/folders/1z7NN25HdiR9LVySXtO2WyxtQ4jPuptcH?fbc

lid=IwAR2XmsFwOKLkMj7dvquu9JgaDYAcIXwtmhYxko1fxOrBcnc5LIrFub5hj70

nakladatelství Ranok a literární agentura Barabuka. Jedná se o knihy pro děti od 3 do 9+ let od ukrajinských spisovatelů Volodymyra Arjenjeva, Olhy Kuprijan, Saška Dermanského, Olesji Mamčyn, Oksany Luševské, Jurije Nikitinského a dalších.

 

Skoro 30 e-knih

https://starylev.com.ua/promotion/elektronni-dytyaci-knygy-bezkostovno pro děti různého věku je teď možné stáhnout zdarma na webu lvovského nakladatelství Vydavnyctvo Stareho Leva. Jsou to knihy Halyny Vdovyčenko, Ihora Kalynce, Volodymyra Rutkivského, Dzvinky Matijaš, Iryny Lazutkiny a dalších ukrajinských autorů píšících pro děti.

 

Knihy jsou nyní dostupné zdarma také přes mobilní aplikaci Yakaboo https://www.yakaboo.ua/ua/promotions/promo/index/id/5397/?fbclid=IwAR3tPDlHU

UO1N_m2ynBjdbi0bFUNVVksfmaPmagNxMaJjFGHOFEecEnU8qo . Naleznete zde knihy různých žánrů jako je psychologie, seberozvoj, fantasy, milostné romány, biografie a memoáry, pohádky, učebnice a mnoho dalšího pro děti, dospívající a dospělé. Mezi autory jsou zastoupená jména jako Steven King, Andrzej Sapkowský, Bodo Schäfer, Viktor Frankl, Serhij Žadan, Jane Austenová, Erin Hunter, Agatha Christie, Timothy Snyder a další.

 

Ukrajinské lidové pohádky, klasické autorské pohádky a ukrajinský dětský folklor jsou stále dostupné na webových stránkách projektu Ukrajinská pohádka https://kazky.org.ua/zbirky/knihovna (Ukrajinska kazka) a Strom pohádek https://derevo-kazok.org/  (Derevo kazok).

 

Díla ukrajinských a světových klasiků

https://sites.google.com/site/openbookclassic/ , která patří k povinné četbě, můžete nalézt na webu elektronické knihovny Vidkryta knyha (Otevřená kniha).

 

Sbírku současných ukrajinských povídek pro děti od devíti let naleznete na webu Brýle a pidikráliček https://chtyvo.org.ua/authors/Kupriian_Olha/Okuliary_i_krolyk-hnom/?fbclid=I

wAR3wGpYta83oYer-YtaLqH8dJRu15qOSbxLDAgIIXqQTnK7WaVDIIiZ7Kek  (Okuljary a krolyk-hnom).

 

Na webu nakladatelství Discursus https://www.facebook.com/discursus/  si můžete pro změnu zdarma přečíst elektronická vydání knih, jejichž hrdinou je legendární podkarpatský zbojník Oleksa Dovbuš.

 

Celý příspěvek Valentyny Vzdulske, publikovaný 8. 3. 2022 na webu Rostík.cz, najdete zde https://www.rostik.cz/aktuality/nejen-uklidnit-ale-i-smysluplne-zabavit-desi

tky-detskych-knizek-k-dispozici-online-a-zdarma ; v ukrajinském originále je k dispozici zde https://www.rostik.cz/aktuality/nejen-uklidnit-ale-i-smysluplne-zabavit-desitky-detskych-knizek-k-dispozici-online-a-zdarma  .

 


počítadlo.abz.cz