Den "řezané" poezie

29.10.2014 08:34

Festival Den poezie (od 9. do 23. listopadu) se koná každým rokem v listopadu na památku narození Karla Hynka Máchy (16.11.1810). Letos ponese podtitul Řezaná poezie – po vzoru oblíbeného Hrabalova piva a koláží Jiřího Koláře – vrstevníků narozených přesně před 100 lety.

Festival Den poezie je ukázkou vzájemné propojenosti lidí, kteří mají rádi kulturu a poezii především. Festival je ukázkou, že když se chce, lze s nepatrnými prostředky oživit velkou část českých měst.

Ve Frýdlantě se koná den poezie 14. listopadu ve 14 hodin v restauraci Park Frýdlant nad Ostravicí, na ulici Ondřejnická.

Členové Literárního klubu P.Bezruče představí význam Dne poezie a poté přednesou vlastní básně na uvedené téma. I literáti Pobeskydí se zapojí do letošního ročníku Dne poezie a budou veršovat na dané téma: Řezaná poezie.

www.denpoezie.cz